I v této složité době se žáci naší školy zúčastnili okresního kola zeměpisné olympiády. Okresní kolo letos probíhalo online formou, což ovšem nemění nic na faktu, že i v této formě velmi prověřila znalosti žáků. Žáci se museli registrovat do informačního systému Masarykovy Univerzity v Brně, ve kterém probíhaly všechny 3 části zeměpisné olympiády – práce s atlasem, písemný test a praktická část vždy ve vymezeném čase.

V kategorii 7. tříd se na pěkném 6. místě umístil Mikuláš Martínek ze 7. A, kdy ale za praktickou část obdržel nejvíce bodů v Chrudimském okrese v této kategorii. Na 9. místě pak skončil Vojtěch Remeš ze 7. B.

V kategorii 8. a 9. tříd se na krásném 5. místě umístil Jan Drapák9. B, na 7. místě skončil Dominik Brož8. B a Ondřej Sůva8. A se umístil na 10. místě v okrese.

Všem zúčastněným děkujeme za účast v okresním kole a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Tomáš Suchomel (učitel zeměpisu) a ředitelství školy