Vánoční Wroclaw

V pátek 2. 12. 2022 se letos uskutečnil výlet na adventní trhy do polské Wroclawi, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd. Odjíždělo se v brzkých ranních hodinách, i přesto jsme do Wroclawi dorazili kolem 11. hodiny.

V první půlce výletu se žáci během procházky seznámili s nejdůležitějšími místy tohoto města. Prvním z těchto míst byl ostrov Tumski, kde se nacházelo nejstarší osídlení tohoto města a sídlí zde arcibiskupství. Přes stezku věnovanou historii Wroclawi jsme se dostali na hlavní náměstí, které je svou velikostí druhé největší v celém Polsku. Ve středu náměstí stojí velká radnice rozdělená do tří částí. Na rohu u nejstarších budov na náměstí (Jas a Malgosia) vyšli někteří žáci na vyhlídku z věže kostela, odkud je krásný výhled na celé město.

Po společné části následovala individuální prohlídka vánočních trhů na náměstí a v přilehlých ulicích. Celou dobu žáci také potkávali po ulicích malé měděné trpaslíky, typické pro toto město, kterým se zde říká krasnale. Výlet se žákům líbil a příští rok se tento výlet může uskutečnit znovu.

Mgr. Tomáš Suchomel

Wroclaw.jpg