Napište nám: zsresslovahlinsko@zsresslova.cz

Základní škola
Resslova Hlinsko

Zřizovatel
 město Hlinsko

Začátkem května navštívili někteří žáci ze 4. - 7. ročníků polské Leszno. Zájezd byl ve formě výchovně vzdělávacího pobytu a byl uskutečněn za podpory Pardubického kraje. Z Hlinska vyjížděli žáci se svým doprovodem ve čtvrtek dopoledne. Všichni byli plni očekávání a zároveň trochu nervózní, neboť předem neznali své kamarády, kteří jim měli po celou dobu pobytu poskytovat zázemí, tj. stravu a ubytování. 

Po příjezdu se přivítali s vedením a učiteli naší partnerské školy a po rozdání instrukcí se vydali se svými novými kamarády do jejich domovů. V pátek ráno se zúčastnili slavnostní školní akce, na které byli přítomni i polští námořníci. Odpoledne patřilo procházce po centru Leszna a návštěvě stadionu Alfreda Smoczyka, který je využíván polskými plochodrážníky. 

V sobotu dopoledne se žáci věnovali sportovním aktivitám na místním hřišti a odpoledne se vydali na nedalekou farmu s alpakami. O nich se žáci dozvěděli spoustu nových informací, měli možnost za nimi jít do ohrady a nakrmit je nakrájenou mrkví. 

Nedělní dopoledne se neslo ve víru loučení. Děti si mezi sebou, i za tak krátkou dobu, vytvořily přátelský vztah, a tak se již všichni těší, až je jejich noví kamarádi z Polska, navštíví zase tady u nás. 

Výchovně vzdělávací pobyt se všem velmi líbil.  

IMG_6720.jpg IMG_9408.jpg IMG_9608.jpg IMG_9452.jpg IMG_6823.jpg IMG20240512100036.jpg