V bezprostřední blízkosti školy na resslovské zahradě byl nedávno umístěn nový herní prvek – dětské hřiště z kvalitního bezúdržbového cedrového dřeva v hodnotě 225 000,- Kč.

Realizace výstavby projektu proběhla v březnu 2022. Sestava se skládá z houpačkového modulu, tobogánu a skluzavky a herní věže s masívní dřevěnou střechou a dvěma okny. Uvnitř děti naleznou piškvorkový modul, volant a teleskop. Herní sestava je doplněna o gumové rohože, které zajišťují bezpečnost při možném pádu.  Nový herní prvek využívají žáci z 1. stupně jak při pohybových aktivitách během venkovní výuky tak při pobytu na zahradě v odpoledních hodinách s družinou.

Žáci si v celém zahradním mobiliáři (nová herní sestava, zahradní altán, zahradní domečky) rozvíjejí svou zručnost, pohyblivost, fantazii i vlastní tvořivost.

Realizace nového herního projektu vznikla za plné finanční podpory ve formě sponzorského daru od nadace AGROFEERT a dalšího dárce.  Tímto bychom nadaci AGROFERT a všem dalším, kteří se zasloužili o realizaci, chtěli velmi poděkovat. Věříme, že si nové herní „multifunkční“ místo oblíbí všichni naši nejmenší resslovští žáci. Jsme rádi, že se nám daří doplňovat naši zahradu dalším mobiliářem. Další překvapení na naše větší žáky ještě čeká.

ZŠ Resslova Hlinsko