Vážení rodiče,

níže Vám uvádíme aktuální informace k zápisu dětí do první třídy pro školní rok 2024/2025 v naší škole.

Od pátku 1. 3. 2024  do středy 17. 4. 2024  je na našich stránkách spuštěna aplikace Online zápis , kde můžete vyplnit přihlášku a rezervovat si přesný termín zápisu. Praktický videonávod pro vyplnění a odeslání online žádosti naleznete pod tímto odkazem.

Zápis proběhne ve čtvrtek 18. dubna 2024 od 10.00 do 16.00 hodin ve třídě 3.B v přízemí hlavní budovy (nové prostory, budova C).

Při zápisu mohou nastat tři situace:

1. Dítě nastoupí od 1. 9. 2024 do školy.

V tomto případě vyplníte tiskopis Žádost o přijetí dítěte do 1. ročníku základní školy ve školním roce 2024/2025 a přinesete k zápisu do školy.

• Žádost o přijetí můžete vyplnit pomocí Online zápisu (bude na webových stránky školy - pravý sloupec), zarezervovat si termín a vyplněnou žádost přinést k zápisu do školy.
  • Žádost o přijetí si můžete také stáhnout na našich webových stránkách a vyplněnou žádost přinést k zápisu do školy.
  • Žádost o přijetí vyplníte přímo v den zápisu ve škole.

2.  Pro dítě budeme požadovat odklad školní docházky.

- máme již k dispozici oba potřebné dokumenty:

a) doporučení od dětského lékaře

b) doporučení pedagogicko psychologické poradny nebo speciálního pedagogického centra nebo klinického psychologa (jedno z těchto tří doporučení)

V tomto případě vyplníte tiskopis Žádost o odklad povinné školní docházky a společně s oběma výše uvedenými dokumenty přinesete k zápisu do školy.

• Žádost o odklad můžete vyplnit pomocí Online zápisu (webové stránky školy - pravý sloupec), zarezervovat si termín a vyplněnou žádost spolu s oběma výše uvedenými dokumenty donést k zápisu do školy. Při vyplňování žádosti zaškrtnete - Budeme pro dítě žádat odklad.
  • Žádost o odklad si můžete také stáhnout na našich webových stránkách a vyplněnou žádost spolu s oběma výše uvedenými dokumenty donést k zápisu do školy.
  • Žádost o odklad vyplníte přímo u zápisu ve škole. (K zápisu nezapomeňte přinést oba výše uvedené dokumenty.)
  1. Pro dítě budeme požadovat odklad školní docházky.

- nemáme k dispozici oba potřebné dokumenty

V tomto případě vyplníte tiskopisy  Žádost o přijetí dítěte do 1. ročníku základní  školy ve školním roce 2024/2025 a Žádost o odklad povinné školní docházky.

• Oba tiskopisy donesete do školy v den zápisu. (Máte-li jedno z uvedených doporučení, přinesete i to. Druhé doporučení je potřeba škole dodat co nejdříve po jeho obdržení.)
  • Oba tiskopisy vyplníte přímo u zápisu ve škole. (Máte-li jedno z uvedených doporučení, přineste ho k zápisu. Druhé doporučení je potřeba škole dodat co nejdříve po jeho obdržení.)

Potřebné dokumenty si můžete stáhnout z níže uvedených odkazů. Při využití aplikace Online zápis Vám předvyplněné dokumenty přijdou přímo do e-mailu.

Po předchozí domluvě si můžete dokumenty vyzvednout i ve škole před zápisem, nebo je obdržíte v den zápisu po příchodu do školy, kde je můžete vyplnit (v případě potřeby Vám pomůžeme).

K zápisu je také potřeba přinést rodný list dítěte a doklad o trvalém bydlišti (občanský průkaz, příp. pas) nejméně jednoho ze zákonných zástupců.

Budete-li potřebovat, pište na zsresslovahlinsko@zsresslova.cz nebo volejte na telefon 725 079 334 (ředitel školy). Rádi Vám pomůžeme.

Žádosti můžete stáhnout zde:

Žádost o přijetí

Žádost o odklad